Сергій Павлюк

Головний режисер театру 

Заслужений діяч мистецтв України

Народився 22 грудня 1978 року.

Навчався у Київському училищі №16 – освоїв фах столяра. У 2005-му закінчив із відзнакою Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Театральне мистецтво» (курс професора Н.М.Гусакової) та здобув кваліфікацію режисер драматичного театру. 

Дебютував із постановкою «Дума про братів Неазовських» Л.Костенко у Черкаському академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка. Згодом працював у Рівненському академічному музично-драматичному театрі та Коломийському драматичному театрі. З 2007-го року приєднався до творчого колективу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

У його доробку – більше сотні вистав. Зокрема, «Таємниця літаючої жінки», «Між небом і землею», «Вій», «Макбет», «Сон літньої ночі», «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський», «Страшна помста», «Енеїда», «Понтій Пілат», «Будинок на кордоні», «Наталчина мрія»,  «Нью-Йорк, Нью-Йорк», «Тато в кубі», «Ромео і Джульєтта» та багато інших.

Наразі у репертуарі театру можна побачити його вистави: «За двома зайцями», «Джаз і дівчата», «Ніч перед Різдвом», «Обережно, жінки!», «Каліка з острова Інішмаан», «Шість страв з однієї курки», «Майська ніч», «Лісова пісня», «Ображені. Росія», «Моя хата скраю...», «Зірка кохання», «Два серця», «Не плачте за мною ніколи…», «Безхребетність» та низка моновистав. Сергій Павлюк веде експериментальну роботу з акторами херсонського театру. Сценічними майданчиками для творчої лабораторії стали «Сцена під дахом», «Сцена на сцені» та «Сцена під колом». На останній режисер поставив низку моновистав: «Vitalius» з Віталієм Проньком, «Лис-філософ» з Павлом Костенком, «Наталчина мрія» з Євгенією Кірсановою, ««Лицар храму» з Валерієм Гайфулліним, «Мені б у небо» з Антоном Лисенком, «Остання Сюїта» з Андрієм Клочком... Із нинішнього репеартуару: «Порожнеча» із заслуженою артисткою України Тетяною Проворовою, «Юда» та «Get happy» із заслуженим артистом України Сергієм Михайловським, «Монолог актриси» із заслуженою артисткою України Олександрою Тарновською, «Кицька на спогад про темінь» зі Світланою Журавльовою.

Режисер має багатий досвід спілкування і творчі роботи не тільки у херсонському, а й в інших театрах України та близького зарубіжжя (Білорусії, Румунії, Польщі, Франції, Угорщини, Португалії, Грузії тощо).

Лауреат премій ім. М. Аркаса (2014р.), І.П. Котляревського (2016р.) та премії НСТДУ ім. С.Данченка (2016р.).

У грудні 2018 року був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Член Національної спілки театральних діячів України.