Ружена Рубльова

Народна артистка України

Народилася 3 квітня 1967 року.

Творчий шлях розпочала в дитячому віці. У період із 1982 по 1986 рр. навчалась у Херсонському музичному училищі – спеціальність «Хормейстер». Після – викладала музику.

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з 1999-го, крок за кроком долаючи східці професійного вдосконалення – від хормейстера до заслуженої артистки України. Працюючи у театрі, закінчила Херсонський державний університет – заочна форма навчання (2007р.).

Великою творчою вдачею є такі ролі: Міні у виставі «Хело, Доллі!» Д.Германа, Мати-Природа в «Лісовій пісні» Л.Українки, Блоха у виставі «Інтерблоха» М.Лєскова, Дівчина-соловейко – «Як козаки жартували», Юнона у виставі «Енеїда» І.Котляревського, роль Родиці у «Страшній помсті» М.Гоголя, Елен у виставі «Рольові ігри», Покоївка у «Нью-Йорк, Нью-Йорк», Донна у «Тато в кубі», Мама у виставі «Межа або у контейнері» К.Кеяну, Проня у «За двома зайцями» М.Старицького... Також задіяна у виставах та концертних програмах: «Джаз і дівчата», «Кайдаш & Sons», «Не турбувати», «Ніч перед Різдвом», «Се Ля Ві», «Труффальдіно», «Місто щасливих людей», «Майська ніч» та інші. Справжнє визнання принесла роль Едіт Піаф у виставі «Світ пісень Едіт Піаф».                                     

Її співом відкривались звітні концерти нашої області в Києві, вона перемогла у конкурсі «Краща пісня про Херсон» на честь 225-ї річниці міста. Неодноразово була членом журі обласних та міських вокальних конкурсів.

Провідна артистка театру, яку знає та поважає глядач. Багато уваги приділяє роботі з хором, індивідуально працює з акторами. Протягом останніх років особливо розквітнув талант Ружени Анатоліївни, як хормейстера та автора музичного оформлення багатьох вистав та музичних програм театру. Серед них, «Рольові ігри», «Лісова пісня», «Межа або у контейнері», «Не турбувати», «Тато в кубі», «Свіччине весілля» та інші. 

Як хормейстер, запрошувалась до творчої роботи у театри України: Миколаївський театр драми та музичної комедії, Полтавський обласний музично-драматичний театр ім. М.Гоголя, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Рівненський академічний музично-драматичний театр, Київський національний театр оперети. А також у театр міста Гомель у Білорусі. 

У березні 2021-го Ружені Рубльовій було присвоєно почесне звання «Народна артистка України».

Членкиня Національної спілки театральних діячів України.

Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова